ЧЕРНЯТИНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ГОРОДЕНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (далі – Заклад) є закладом загальної середньої освіти комунальної форми власності, заснованим на комунальній власності ГОРОДЕНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, основним видом діяльності якого є освітня діяльність у галузі повної загальної середньої освіти.
Засновником Закладу є ГОРОДЕНКІВСЬКА МІСЬКА РАДА, код ЄДРПОУ 04054292 (надалі – Засновник). Повноваження у сфері освітньої діяльності Закладу здійснює ВІДДІЛ ОСВІТИ ГОРОДЕНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ.
Організаційно-правова форма Закладу - комунальна організація (установа, заклад).
Заклад є юридичною особою, що забезпечує потреби громадян у здобутті повної загальної середньої освіти. Заклад має печатку і штамп встановленого зразка, ідентифікаційний номер, затверджені бланки Закладу та може мати самостійне ведення бухгалтерського обліку, самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України. Може від свого імені набувати майнових і особистих немайнових прав, нести обов’язки, бути позивачем і відповідачем у судах. Заклад є неприбутковою організацією.
ЧЕРНЯТИСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ГОРОДЕНКІВСЬКОЇ МІСЬКО РАДИ – опорний заклад освіти з філіями:
-
- Вікнянська філія яка забезпечує здобуття дошкільної, початкової та базової середньої освіти;
- Сороківська філія яка забезпечує здобуття дошкільної, початкової та базової середньої освіти;
- Слобідська філія яка забезпечує здобуття початкової та базової середньої освіти;
Заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту», законодавчими актами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України, рішеннями Городенківської міської ради, рішеннями виконавчого комітету Городенківської міської ради, розпорядженнями Городенківського міського голови , а також Статутом.
.Управління Закладом, у межах повноважень, визначених законами та установчими документами цього Закладу, здійснюють:
Засновник;
директор Закладу;
педагогічна рада Закладу;
Загальні збори трудового колективу Закладу;
Рада Закладу.
Органи громадського самоврядування мають право брати участь в управлінні Закладом у порядку та межах, визначених Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та цим Статутом.
Засновник Закладу приймає рішення про:
- створення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) Закладу, затверджує статут Закладу, його нову редакцію та зміни до нього;
- про проведення конкурсу на посаду директора Закладу, затвердження положення про конкурс на посаду директора Закладу та склад конкурсної комісії;
- про затвердження за поданням ліцею стратегії розвитку закладу;
- про затвердження звіту директора ліцею;
- про затвердження фінансового звіту ліцею.
Засновник :
- фінансує виконання стратегії розвитку Закладу, у тому числі здійснення інноваційної діяльності;
- здійснює контроль за використанням Закладом публічних коштів;
- здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю Закладу;
- здійснює контроль за дотриманням установчих документів Закладу;
- забезпечує створення у Закладі інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування;
- здійснює контроль за недопущенням привілеїв чи обмежень (дискримінації) за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками;
- здійснює контроль за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) у Закладі; розглядає скарги про відмову у реагуванні на випадки булінгу (цькування) за заявами здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та приймає рішення за результатами розгляду таких скарг; сприяє створенню безпечного освітнього середовища у Закладі та вживає заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу;
- реалізує інші права, передбачені законодавством.
Міський голова :
- укладає строковий трудовий договір (контракт) з директором Закладу, обраним (призначеним) у порядку, встановленому законодавством та цим Статутом;
- розриває строковий трудовий договір (контракт) з директором Закладу з підстав та у порядку, визначених законодавством та цим Статутом;
- надає відпустку директору Закладу відповідно до чинного законодавства України;
- затверджує кошторис, штатний розпис, тарифікаційні списки ліцею, у тому числі обсяг коштів, що передбачаються на підвищення кваліфікації педагогічних працівників, контролює його виконання.
- Керівництво закладом освіти здійснює директор, повноваження якого визначаються Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Статутом та трудовим договором. Керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти. Керівник є представником закладу освіти у відносинах з державними органами,органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах своїх повноважень.
- Основним колегіальним органом управління Закладу є педагогічна рада, яка створюється у випадках і порядку, передбачених спеціальними законами.
-
Педагогічна рада є основним постійно діючим колегіальним органом управління Закладу.
-
Повноваження педагогічної ради визначаються Законом України «Про повну загальну середню освіту», цим Статутом та Положенням про педагогічну раду Закладу.
Вищим органом громадського самоврядування Закладу є збори колективу, що скликаються не менше одного разу на рік. - У період між загальними зборами діє Рада Закладу, діяльність якої регулюється Положенням, що затверджується Зборами колективу, а також можуть створюватися піклувальна рада, учнівський комітет, батьківський комітет, методичні комісії, комісії, асоціації. До складу ради Закладу обираються представники педагогічного колективу, здобувачів освіти, батьків і громадськості.