Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 52 людини

Звіт керівника

Дата: 16 січня о 15:00, Оновлено 16 січня о 15:08
Автор: Білий Б. В.

У відповідності до функціональних обов’язків та на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2022-2023 навчальному році.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор ліцею  керувався посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом ліцею та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

Свою роботу та роботу закладу представляю відповідно до чотирьох напрямків внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності, за якими оцінюють роботу навчального закладу експерти інституційного аудиту, а саме:

ü Освітнє середовище закладу освіти;

ü Система оцінювання здобувачів освіти;

ü Оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників;

ü Управлінські процеси закладу освіти.

РОЗДІЛ І. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Освітній процес у Чернятинському ліцеї Городенківської міської ради розпочався відповідно до структури навчального року з 01 вересня 2022 року та триває по 31травня 2023 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором освітнього закладу та семестровою системою: І семестр тривав з 01 вересня 2022 року по 30 грудня 2022 року; ІІ семестр з 16 січня по 31травня 2023 року.

Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням. Територія закладу огороджена, убезпечена від доступу стороннього автотранспорту. Особливу увагу потребує косметичного ремонту територія закладу. В навчальних приміщеннях закладу на початок навчального року здійснено ремонт. Кімнати оснащено меблями, в тому числі, в початковій школі, одномісними партами, комп’ютерною технікою – ноутбуком для вчителя, мультимедійними дошками. Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори, сходові клітини та рекреація ).

Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень. Заклад освіти підключений до високошвидкісного інтернету (100 МБ/с), що значно покращує освітній процес у ліцеї і дозволяє використовувати всі можливості глобальної мережі Інтернет.

Право громадян на доступну освіту реалізується шляхом запровадження різних форм навчання:

- індивідуальна: у 2022/2023 н.р. за заявами батьків та висновками ЛКК педагогічний патронаж було організовано для 2 учнів та ,

- відповідно до заяв батьків та висновку ІРЦ, було організовано інклюзивне навчання у  1,3, 4, 5 класі – 5 учнів. 

Екстернат 1 учень

Сімейна форма навчання- 36 учнів

Цілеспрямована робота в закладі спрямована на запобігання жорстокості та насиллю в шкільному середовищі. На сайті школи розміщено корисні матеріали щодо теми антибулінгу. У закладі затверджено «Положення про порядок розгляду випадків булінгу (цькування), яке встановлює норми та правила етичної поведінки, професійного спілкування у відносинах між учасниками освітнього процесу.

Робота навчального закладу із запобігання дитячому травматизму упродовж 2022/2023 навчальному році здійснювалась відповідно до Законів України. У класних журналах 1-11-х класів були відведені окремі сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибухово небезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму. Аналізуючи наслідки травматизму серед учнів за навчальний рік, ми можемо стверджувати, що випадки травм знизилися. 

Класні керівники та вчителі постійно тримають під контролем своїх учнів. На кожному поверсі є чергові вчителі.

Проведена соціальна паспортизація класів, школи. Складені і опрацьовані списки дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, які знаходяться під опікою та позбавлені батьківського піклування, дітей з багатодітних сімей, із малозабезпечених сімей, із неповних сімей, дітей учасників АТО та російсько- української війни. На даний час 34 учні

Здобувачі освіти батьки яких були або є учасниками війни-20

Здобувачі освіти з сімей внутрішньо переміщених осіб-5

 

РОЗДІЛ ІІ. СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

На закінчення 2022-2023 навчального року у початкових класах закладу освіти навчається 117 учнів, у 5-9 класах – 126 учнів, у 10-11 класах – 43 учня.

    В навчальному закладі навчається 286 дітей.

    Питання відвідування учнями навчальних занять контролюється адміністрацією та класними керівниками, розглядається на нарадах при директору та засіданнях педагогічних рад. Запізнення учнів на уроки контролюється черговим адміністратором,  вчителями. Єдиним документом, що підтверджує пропуски занять по поважній причині є довідка від лікаря та на 2 дні дозволяється заява від батьків.

    Але система контролю за відвідуванням навчальних занять учнями потребує ще вдосконалення. Свідченням цього  є  пропуски без поважних причин окремих школярів.

Згідно з річним планом роботи освітнього закладу на 2022/2023 навчальний рік адміністрацією закладу було проведено аналіз досягнень учнів 1-4, 5-11-х класів за 2022/2023 навчальний рік.

Серед причин слабкої успішності учнів були названі такі:

 значна кількість навчальних занять в дистанційному форматі

 недостатній зв’язок батьків із учителями .

Одним із шляхів поліпшення якості освіти, виховання особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання й мобільності в умовах сучасного суспільства є впровадження вивчення профільних предметів в старшій школі. Так у 10-11 класі запроваджено вивчення української мови як профільного предмета.

    Методична робота

        У ліцеї діє налагоджена система методичної роботи. Педколектив у 2022-2023 н.р. працював над науково-методичною проблемою «Підвищення ефективності та якості проведення уроку як основної форми організації навчально-методичного процесу. Формування духовної, інтелектуально розвиненої особистості, справжнього патріота України». Керівництво методичною роботою здійснює заступник директора з навчально-виховної роботи Лукиник Г.Ю..

         До реалізації завдань методичної роботи активно залучаються вчителі, які мають першу та вищу кваліфікаційну категорії

     Педагоги навчального закладу активно залучаються до роботи у  районних і окружних семінарах,  науково-практичних конференціях, тощо.   

     Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяють зробити висновок про можливість проведення навчально-виховного процесу на належному рівні. Адже найкращий критерій оцінки професійної компетентності педагога – це досягнення дітей в опануванні його предмета.

Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, робимо висновок, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня.

РОЗДІЛ ІІІ. ОЦІНКА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Кадрове забезпечення

   Василь Сухомлинський говорив: «Програми в усіх школах одні й ті ж, підручники однакові, але школи різні, тому що різні вчителі. Школа – це передусім учитель. Особистість учителя – наріжний камінь виховання».

    Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. У 2022-2023 н.р. ліцей був забезпечений штатними працівниками   на 100%. Згідно концепції Нової української школи метою освітньої діяльності кожного закладу освіти є не вкладання в голови здобувачів освіти  (учнів) якомога більшої кількості  знань, а розвиток їх компетентностей (знає, вміє, використовує); якість – не питання обсягу знань, а наявність компетентностей, яка згодом дасть їм змогу бути конкурентоспроможними на ринку праці і буде сприяти вихованню громадянина, який є особистістю, патріотом та інноватором. Між рівнем знань та  умінь учнів, які вони отримують після закінчення ЗЗСО та ВЗО, і рівнем вимог, який висувають роботодавці під час прийому на роботу, часто існує відчутна різниця. Саме цю різницю й покликана ліквідувати Концепція Нової української школи.

          За якісним складом педагогічних працівників наш навчальний заклад  має такі показники:,  

    -          “ Спеціаліст вищої  категорії” – 22;

  • «Спеціаліст І категорії»  – 7;
  • «Спеціаліст ІІ категорії»  – 2;
  • «Спеціаліст» -4;

Звання старший вчитель-10

Звання вчитель методист-3

Протягом 2022-2023 навчального року педагогічні працівники закладу працювали над загальношкільною науково-методичною проблемою 

  1. Підвищення результативності та якості освітнього процесу шляхом реалізації творчого потенціалу вчителя в умовах пріоритету розвитку особистості учня.
  2. Співробітництво сім'ї, школи та громадськості як реальний шлях утвердження демократизації та гуманізації в шкільному житті.

Аналіз роботи методичних об’єднань засвідчує, що основну увагу вчителі приділяли підвищенню фахової майстерності, розвитку власної творчої особистості, спільному вирішенню завдань, поставлених методичними об’єднаннями щодо втілення сучасних інновацій та педагогічних технологій, сприяли творчому підходу до реалізації ідей програм з кожного предмета на забезпечення, засвоєння й використання найбільш раціональних методів і прийомів навчання та виховання школярів. Педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, розміщують власні методичні матеріали, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів. Аналіз підсумків навчального року дає підстави зробити висновки, що порівняно з минулим навчальним роком зріс рівень фахової майстерності педагогів. Педагогічний колектив школи в процесі своєї діяльності реалізував мету виховання, навчання та розвитку дітей, поставлену на початку навчального року.

Виховна робота

В основу організації системи виховної роботи навчального закладу покладено Програму «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів», Концепцію національно-патріотичного виховання учнівської молоді, взаємодію МАН, широкої мережі гуртків, факультативів, спортивних секцій, музичної школи, учнівського самоврядування. 

Протягом 2022-2023 н.р. класними керівниками, заступником директора з ВР педагогом-організатором виховна робота проводилася як очно так і онлайн , на платформах. На позакласних заходах класні керівники виховують національну самосвідомість, патріотизм, формують фізичну та екологічну культуру, здоровий спосіб життя та створюють умови для розвитку творчої особистості (виставки малюнків, тематичні тижні, відзначення пам`ятних дат .  були проведені такі загальношкільні виховні заходи:

День Знань, День працівника  освіти, День захисника  України, День української писемності та мови, День пам’яті жертв Голодомору, , Андріївські  вечорниці. Проведено тематичні  лінійки «УПА  в  боротьбі  за  відновлення  Української  держави». Вся інформація була висвітлена  на сторінці Чернятинський ліцей у фейсбук . На даний час ми працюємо над написанням календаря пам’ятних і знаменних дат пов’язаних з нашим закладом освіти.

         Із метою формування почуття патріотизму у підростаючого покоління, поглиблення знань дітей з історії рідного краю, залучення учнівської молоді до краєзнавчої та пошуково-дослідницької роботи, у закладі склалася і діє система національно-патріотичного виховання учнів.

РОЗДІЛ ІV. УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Як керівник закладу освіти розумію, що якість освітньої діяльності неможлива без розуміння шляхів розвитку закладу освіти. Цілі розвитку та основні кроки задля їх досягнення формулюються у Концепції розвитку, що містить визначення цінностей, які сповідує заклад.

Тому у 2022-2023 навчальному році адміністрація закладу освіти разом із педагогами закладу та експертними групами працює над створенням Стратегії розвитку на 2023-2027 роки для удосконалення якості освітніх послуг, які надає заклад, вироблення освітньої та наукової стратегії з урахуванням якісних змін у державі.

Проєкт Стратегії розвитку закладу включає у себе реалізацію протягом чотирьох років наступних проєктів: «Інклюзивна освіта: крок за кроком», «Обдарована дитина», «Сучасний освітній дизайн», «Співпраця ДНЗ та НУШ: педагогіка партнерства», «Плекаємо патріотів України», «Добро починається з тебе», що дасть змогу скерувати педагогів до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, задоволення освітніх потреб молоді, створення розвивального середовища, у якому б реалізувалася сучасна модель випускника, особистості, що володіє технологіями усного та письмового спілкування двома іноземними мовами, комп’ютерними технологіями.

На даний час адміністрація навчального закладу працює над розробленням річного плану роботи школи на 2023-2024 навчальний рік, Річний план розроблений відповідно до Стратегії розвитку та освітньої програми, є основним робочим документом для організації повсякденної діяльності закладу освіти впродовж навчального року та передбачає реалізацію чотирьох основних напрямків роботи внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а саме щодо освітнього середовища, системи оцінювання освітньої діяльності учнів, системи педагогічної та управлінської діяльностей. Хочу зазначити, що школа працює в режимі стабільності, ліміти на використання енерго- та водопостачання не перевищено. Адміністрація закладу постійно вивчає потреби учнів та працівників, готує і доводить до відома засновника запити для задоволення потреб закладу освіти та відстежує їх реалізацію.

Для успішної роботи та конструктивної взаємодії здобувачів освіти, їх батьків, педагогічних та інших працівників закладу освіти важливе значення має створення сприятливого психологічного клімату у колективі. Психологічний клімат у закладі освіти є визначальним чинником для створення комфортних умов для здобувачів освіти та педагогічних працівників. Завжди схиляюся до конструктивного вирішення конфліктів задля прийняття рішення, яке задовільнятиме учасників конфлікту. Адміністрація навчального закладу сприяє підвищенню кваліфікації педагогічних працівників, розроблений перспективний план підвищення кваліфікації та план підвищення кваліфікації на рік.

Як директор школи у роботі з працівниками дотримуються партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.

Висловлюю щиру подяку за співпрацю:учням – за бажання вчитися, учителям — за творчість, за любов до своєї професії; батькам— за допомогу,розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю;технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в навчальному закладі та на території школи. Я вірю в наш навчальний заклад, захоплююся його талановитими особистостями: учнями, вчителями, випускниками, які примножують справу нашого навчально-виховного комплексу.


ПРОТОКОЛ

звітування керівника Чернятинського ліцею Білого Б.В. перед педагогічним колективом та громадськістю

12.05.2023

 Присутні: члени батьківського комітету, педагогічний та адміністративно- господарський персонал школи, батьки учнів (всього 148 осіб), староста села Барик Р.І.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1.Звітування керівника школи про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю.

Білий Б.В.

2.Виступи членів педагогічного колективу, батьківської громадськості про діяльність керівника школи Білого Б.В.. щодо підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у навчальному закладі.

3. Оцінювання діяльності керівника школи шляхом таємного голосування членами педагогічного колективу, батьківського комітету, ради навчальних закладів за результатами звіту керівника.

1. Слухали:

  1. Інформацію заступника директора школи з навчально-виховної роботи Лукиник Г.Ю... Вона запропонувала обрати головою зборів  Охрим О.І..

Виступили:

  1. Охрим О.І..голова батьківського комітету школи, яка запропонувала для ведення зборів обрати секретарем Боднарчук М.В..

Ухвалили:

    1. Обрати секретарем загальних зборів Боднарчук М.В.
    2. Обрати Головою загальних зборів Охрим О.І
 

Слухали:

Охрим О.І., повідомила, що відповідно до закону України (ст. 39) «Про загальну середню освіту» та п.3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.05р. №55 “Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів” директор школи повинен щороку звітувати про виконану роботу на спільному засіданні педагогічного колективу, батьківського комітету, ради школи та піклувальної ради школи. Отже за результатами звіту керівника загальношкільні батьківські збори оцінюють діяльність керівника та запропонувала надати слово директору ліцею Білому Б.В.. для звітування перед батьками та громадськістю.

  1. Виступ директора школи Білого Б.В.

Білий Б.В.. зазначив, що роботу школи організовано відповідно Державної програми «Освіта України ХХІ ст.», Законів України «Про освіту», «Про  повну загальну середню освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти», Концепції загальної середньої освіти, Концепції профільного навчання, Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними і законодавчими актами центральних і місцевих органів влади, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

Керівник ліцею Білий Б.В.. в своєму звіті охопив основні напрямки його діяльності як директора ліцею. Він проінформув про:

а) персональний внесок   керівника у підвищення рівня організації навчально- виховного процесу;

б) охоплення навчанням дітей 5-ти річного віку;

в) виконання функціональних обов язків щодо забезпечення обов язковості загальної середньої освіти;

г)   створення   умов   для   варіативності   навчання   та   вжиті   заходи  щодо впровадження педагогічних технологій у навчальний процес;

д) організацію різних форм позаурочної навчально-виховної роботи;

е) про ужиті заходи щодо зміцнення та модернізацію матеріально-технічної бази навчального закладу;

ж)    ужиті  заходи  щодо  забезпечення   закладу педкадрами та доцільність їх розстановки;

з) соціальний захист, збереження та зміцнення здоров я учнів та працівників педагогічного колективу;

и)надання соціальної підтримки та допомоги дітям-сиротам, під опікою та з малозабезпечених сімей;

й) дотримання правопорядку неповнолітніми;

к)   залучення  педагогічної  та   батьківської  громадськості     до   управління діяльності навчального закладу;

Виступили:

, заступник директора з НВР, відзначила, що директор школи користується повагою серед працівників школи, учнів, батьків. Колектив школи під його керівництвом працює стабільно, злагоджено, виконуючи основні завдання школи. Він створює всі умови для підвищення якості освітніх послуг, які надає заклад освіти сьогодні. Запропонувала визнати роботу Білого Б.В.. задовільною.

, заступник директора школи з виховної роботи. Вона відмітила, що Богдан Васильович зарекомендував себе як умілий організатор і хороший керівник. Сумлінно і відповідально відноситься до своїх обов’язків керівника. Завдяки його вмілому керівництву наш ліцей має гарну територію, обладнану бруківкою, а кожен член педагогічного колективу почувається на роботі невимушено і впевнено. Дисциплінована, тактовна, з повагою ставиться до колег, учнів і батьків. Вважає роботу директора школи задовільною.

Голова старостинського округу Барик Р.І., відзначив, що Білий Богдан – креативний керівник, наполегливо та планомірно працює з педколективом щодо вирішення навчально-виховних завдань. Він вмілий керівник, гарний господар. Постійно займається благоустрієм школи, вимогливий до себе і підлеглих і в той же час готовий прийти на допомогу кожному вчителеві, учневі і батькам. Завжди вислухає, дасть пораду, як краще поводитися в тій чи іншій ситуації. Визнав роботу директора задовільною.

Михайлюк В.М., голова батьківського комітету ліцею відзначив, що директор тісно співпрацює з батьківським комітетом. На засіданнях батьківського комітету керівник школи постійно звітує про розвиток шкільної освіти, про проблеми навчання і виховання школярів. Зроблена велика робота з благоустрою школи, щороку батьки допомагають проводити поточні ремонти, зміцнювати матеріальну базу кабінетів. Це стало можливим завдяки вмілому керівництву директора ліцею, йо наполегливості, цілеспрямованості. Протягом навчального року спільно з батьками, педагогами і учнями проведені родинні свята, спільні проекти, зустрічі, звіти. У ліцеїі створені всі умови для навчання та відпочинку дітей. Запропонував визнати роботу директора задовільною.

Далі, в ході засідання, всім присутнім було запропоновано взяти участь у відкритому голосуванні, в ході якого оцінити задовільність чи незадовільність діяльності керівника школи, після чого члени рахункової комісії підрахували кількість голосів, а голова засідання Охрим О.І.. підвела підсумок звітування та повідомила присутніх про результати голосування.

 Постановили:

  1. Довести рішення загальних зборів до відома районного відділу освіти у п’ятиденний строк .
  2. Визнати роботу директора Чернятинського ліцею задовільною (за результатами відкритого голосування одноголосно).

Голова зборів                                                Охрим О.І.

Секретар                                                        Боднарчук М.В.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.