Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 52 людини

АНАЛІЗ ЗА 2022-2-23нр.

Дата: 14 січня о 11:42, Оновлено 22 січня о 10:03
Автор: Білий Б. В.

Затверджено 

педагогічною радою

Чернятинського ліцею від

Р О З Д І Л    І

АНАЛІЗ РОБОТИ ЗА 2022-2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Робота ЗЗСО у 2022-2023 навчальному році була спрямована на реалізацію положень Конституції України, на виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», Закону України «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої освіти», Указу Президента України від 09 липня 2013 року № 344/2013 «Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», постанови Кабінету Міністрів від 27 серпня  2010 року № 776 «Про внесення змін до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 року №24», постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 87 «Про затвердження Державного стандарту  початкової   освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 р. № 588 «Про внесення змін до Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах», наказу Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 № 762, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.07.2015 за № 904/27369 «Порядок переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу», листа Міністерства освіти і науки України від 23.03.2020 № 1/9-173 «Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину», створення умов для забезпечення доступу громадян до якісної освіти, вдосконалення культурних   і національних освітніх прав і запитів усіх громадян, утвердження високого статусу педагогічних працівників у суспільстві.

У 2022/2023 навчальному році педагогічний колектив закладу продовжував працювати над реалізацією педагогічної проблеми:Реалізація особистісно орієнтованої системи навчання через формування ключових компетентностей учнів на основі використання методів активного навчання та виховання», методичної проблеми: «Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризма» та виховної проблеми: «Формування патріота і громадянина, національно свідомої, цілісної, гармонійно розвинутої особистості, здатної до адаптації в суспільстві».

Основні напрями роботи школи у 2022/2023 навчальному році:

  удосконалення науково-методичного забезпечення освітнього процесу;

  створення  умов  для  варіативності  навчання  й  ужиття  заходів  щодо

впровадження  інноваційних  педагогічних  технологій  в  освітній  процес,

продовження роботи НУШ, інклюзивного навчання;

  робота над реалізацією нових навчальних планів з урахуванням нових стандартів освіти;

  залучення педагогічної та батьківської громадськості до управління діяльністю

закладу освіти;

  розвиток  здібностей  дітей  і  підлітків,  подальше  впровадження  профільного

навчання;

  здійснення дистанційного та змішаного навчання в умовах воєнного стану 

 

Мережа класів та контингент учнів

                                                             РОЗВИТОК МЕРЕЖІ

350

300

300

300

300

300

306

250

296

                                                                                          

200

150

100

50

10

15

14

14

14

                 

              2020-2021      2021-2022    2022-2023 2023-2024

                             Кількість класів                                   Кількість учнів                                                                                                                                   

 

 

Для забезпечення своєчасного й у повному обсязі обліку дітей шкільного віку та учнів, на виконання ст. 53 Конституції України,  ст.ст. 13, 665 Закону України «Про освіту», ст.37 Закону України «Про загальну середню освіту», ст. 19 Закону України «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей   шкільного віку та учнів», керуючись п.п.3.6. ч.1ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою контролю за здобуттям учнями повної загальної середньої освіти в мікрорайоні,  вчителями школи було проведено облік дітей та підлітків шкільного віку, було організовано роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного віку, які проживають за територією обслуговування закладу. 

Адміністрацією та педагогічним колективом закладу було:

  • складено список дітей  майбутніх першокласників на  2023-2024 навчальний рік;
  • складено та подано до відділу освіти статистичні звіти за затвердженими формами про кількість дітей і підлітків шкільного віку території обслуговування школи;
  • складено та подано до відділу освіти статистичний звіт Форма  ЗНЗ, ЗНЗ-1;
  • перевірено списки дітей і підлітків шкільного віку з вадами розумового та фізичного розвитку, які повинні навчатися у закладах освіти для дітей, що потребують соціальної допомоги та соціальної реабілітації;

АНАЛІЗ РОБОТИ ЛІЦЕЮ ЗА 2022-2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Освіта була і надалі залишається найвищим національним пріоритетом, основою для розвитку особистості, суспільства та держави. Сьогодні вона зазнає суттєвих змін - змінюються пріоритети, структура і зміст освіти, пов'язані із запровадженням компетентнісного підходу до формування змісту та організації освітньогопроцесу. Тому створення високоефективної системи якісної освіти - це об'єктивна вимога часу.

Колектив школи протягом 2022-2023 навчального року працював над втіленням у життя Нового Закону України «Про освіту», Державної національної програми “Освіта”, “Національної доктрини розвитку освіти”, Конвенціїї ООН про права дитини. Це були поступальні кроки, які логічно і тактично сприяли вирішенню та реалізації проблемного питання роботи школи «Підвищення результативності та якості освітнього процесу шляхом реалізації творчого потенціалу вчителя в умовах пріоритету розвитку особистості учня. Співробітництво сім'ї, школи та громадськості як реальний шлях утвердження демократизації та гуманізації у шкільному житті».

ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС

У школі функціонувало 14 класів, , 6 гуртків. В школі навчалося 286 учнів. З них Похвальним Листом було нагороджено 54 учні.

У зв'язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) та з введенням воєнного стану було організовано  навчання учнів з огляду на варіативність організації навчання з використанням технологій дистанційного навчання. Оцінювання результатів навчальної діяльності здійснювалось у синхронному або асинхронному режимі. Під час організації освітнього процесу з використанням дистанційних технологій навчання в умовах карантину підсумкове оцінювання  здійснювалось віддалено, із використанням цифрових технологій для всіх здобувачів освіти. Підсумкову оцінка за семестр виставляли з урахуванням результатів поточного, тематичного оцінювання, оцінювання різних видів мовленнєвої діяльності, отриманих учнями під час дистанційного навчання та до його початку. Для забезпечення рівних умов проходження оцінювання всіма учнями було запроваджено гнучкий графік проведення підсумкових контрольних робіт за ІІ семестр, загальна тривалість якого має становити не менше двох тижнів.     Завершальне підсумкове оцінювання у 1-4-х класах НУШ здійснилося шляхом заповнення свідоцтва досягнень учнів за результатами виконаних ними робіт та спостережень. Для оцінювання динаміки особистісних досягнень учнів вчитель скористався своїми щоденниками спостережень, які велися до початку карантину та додатково залучити батьків до заповнення свідоцтва досягнень учнів.

Упродовж року проведено пізнавальні, розвивальні, загальношкільні заходів у різних напрямках виховного значення. У грудні 2021 року організовано виставку новорічно-різдвяних композицій, у квітні — онлайн мега-виставку «Великодня вітальня» із використанням учнівських робіт у стилі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв. Проведено інтелектуальний марафон про права дітей. Ряд спортивних змагань та конкурсів сприяв розвитку фізичних сил та формуванню позитивного ставлення школярів до збереження власного здоров'я.

План роботи педагогів з обдарованими дітьми на 2022-2023 н.р. в основному виконаний.

Однак у даній системі роботи є ряд недопрацювань. Вимагає покращення робота педагогів щодо упровадження системи особистісно орієнтованого підходу до організації навчального процесу.

Виявлено, що в основному учні засвоїли програмовий матеріал у достатньому обсязі, володіють необхідними практичними навичками, здебільшого вміють викладати теоретичний матеріал у логічній послідовності, пов'язувати його з практикою; володіють навиками аналізу подій, явищ, фактів, умінням зіставляти, знаходити важливе, пояснювати причинно-наслідкові зв'язки, робити висновки, самостійно будувати висловлювання відповідно до комунікативних завдань.

МОНІТОРИНГ

ЯКОСТІ ЗНАНЬ

ПО ПРЕДМЕТАХ (2022-2023 н.р.)

п\п

Предмет

Класи

К-сть

дітей

Результати

Високий

рівень

Достатній

рівень

Середній

рівень

Низький

рівень

1

Українська мова

5-11

178

56

82

39

1

2

Українська літ.

5-11

178

73

75

29

1

У відсотках

(укр. м):

28,8

42,3

20,1

0,51

У відсотках

(укр.. літ):

37,6

38,6

14,8

0,51

3

Англійська мова

5-11

178

52

69

58

3

У відсотках

26,3

35,6

29,8

1,5

4

Математика

5-11

66

87

75

3

У відсотках

28,6

37,5

32,5

1,2

5

Історія

5-11

180

53

89

38

-

Право

9-і

29

15

10

4

У відсотках

32,5

45,1

20,1

6

Географія

6-11

159

64

70

24

1

У відсотках

40,3

44

15

0,6

7

Біологія

6-11

159

74

58

26

1

У відсотках

46,5

36,4

16,3

0,6

8

Хімія

7-11

131

48

61

22

У відсотках

36,6

46,5

16,8

9

Методична робота

Педагогічний колектив закладу в 2022-2023 навчальному році продовжив роботу  над реалізацією науково-методичної проблеми:

1.      Підвищення результативності та якості освітнього процесу шляхом реалізації творчого потенціалу вчителя в умовах пріоритету розвитку особистості учня.

2.      Співробітництво сім'ї, школи та громадськості як реальний шлях утвердження демократизації та гуманізації в шкільному житті.

  Керівництво методичною роботою здійснювала  методична рада.

та темою школи «Розвиток основних компонентів самоефективності учнів різного віку в освітньому просторі нової української школи».

У ході роботи над проблемою, вирішувалися такі завдання:

-        розглянуто теоретичні аспекти самоефективності та  проблему розвитку самоефективності;

-        засвоєння нових практик, що є важливою умовою розгортання самоефективності особистості у шкільному віці та прагнення до саморозвитку;

-        розвивиток в учнів навичок емоційної самопідтримки, що може стати головним джерелом підвищення навчальної самоефективності. Особливої актуальності самопідтримка набуває в умовах дистанційного навчання, коли учень певний час працює самостійно і не завжди може отримати відповідну підтримку педагога;

-        аналіз наукової літератури, періодичних видань, досвіду практичної діяльності;

-        запровадження гнучкої системи організації навчального процесу, поєднання традиційної дистанційної та змішаної форм, що дозволяє оперативно реагувати на сучасні виклики (епідемії, карантини, хвороби окремих учнів, непередбачувані ситуації тощо);

-        формувати в учнів навички  самостійної роботи через використання

механізмів самомотивації, самопідтримки та саморегуляції емоційного стану;

- забезпечується продуктивна взаємодія педагога з учнями в умовах штучно створеного комунікативного простору, що передбачає ситуацію, спрямовану на досягнення запланованих цілей навчання;

-        використовуєтся   підтримуючий контроль та оцінювання знань (змістовне, рефлексивне, тестове, рейтингове, колективне, взаємооцінювання та самооцінювання);

-        розвивати соціально-емоційний інтелект, дієву  емпатію як умову виховання моральності та навичок комунікації. Педагогізація освітнього середовища, взаємодія з батьками учнів в умовах кризи, карантину тощо.

-        надавати методичну допомогу педагогам в оволодінні технологіями навчальної діяльності, що відповідають різним формам організації освітнього процесу (зокрема, в умовах дистанційного навчання);

-        підтримувати та розвивати  здоров’язберігаюче освітнє  середовище навчального закладу (санітарний режим, позитивний мікроклімат, попередження булінгу);

-        удосконалення фахової майстерності і кваліфікації педагогічних кадрів, підвищення їх психолого-педагогічної компетентності;

-        організація роботи з обдарованими дітьми через діяльність  курсів за вибором, МАН, підготовку та проведення олімпіад, участі у різноманітних конкурсах, турнірах, змаганнях;

-        мотивація педагогів до використання сучасних підходів в організації навчально-виховної роботи, спрямованих на формування життєвих і предметних компетнетностей;

-        поширення педагогічного досвіду працівників закладу освіти шляхом публікацій матеріалів на освітніх сайтах;

-        забезпечення змістовного наповнення веб-сайту школи та створення власних інтернет-ресурсів;

-        підвищення рівня методологічної підготовки педагогічних кадрів, перенесення акценту з інформаційних на інтерактивні аспекти навчання;

-        робота над удосконаленням сучасного уроку.

У школі вироблена система навчально-методичної діяльності, спрямованої на реалізацію освітнього кредо: через співпрацю педагога та учня, високий рівень духовної культури спілкування – до пізнання навколишнього світу в усій його гармонії. Методична робота закладу будується на діагностичній основі, має практичну спрямованість, відзначається як традиційними, так і нетрадиційними підходами, поєднанням індивідуальних, групових, колективних форм роботи з вчителями.

Тематика теоретичних та практичних занять із педагогічними працівниками, засідань шкільних методичних комісій підпорядкована методичній проблемі закладу. Ця система вдало поєднує різноманітні аспекти: організаційні, психолого-педагогічні, роботу з кадрами, роботу з учнями та їхніми батьками, зміцнення матеріально-технічної бази, стимулювання педагогів та учнів до самовдосконалення та самореалізації.

Для забезпечення демократичного керівництва методичною роботою в закладі діє методична рада, до складу якої увійшли адміністрація навчального закладу та голови шкільних методичних комісій. Протягом 2021-2022 н.р. проведено педагогічні читання, оформлені  інформаційно-методичні  папки –портфоліо «Сучасний урок». Заслуговують на увагу розглянуті питання, спрямовані на удосконалення рівня успішності учнів та  реалізації Концепції «Нова українська школа».

Постійно ведеться робота з учителями, які мають труднощі в організації навчально-виховного процесу.  У школі активно діють п’ять  методичних комісій, керівниками яких  є творчі, ініціативні педагоги:

Учні  школи  під  керівництвом  класних  керівників,  учителів -предметників  упродовж  року були учасниками  конкурсів, які проводилися дистанційно: «Колосок», « Кенгуру», « Ерудит» , «Патріот»,  « Геліантус», « Соняшник». Вчителі активно залучали учнів до участі в онлайн – олімпіадах.

Класні керівники протягом року проводили онлайн-батьківські збори, анкетування батьків та учнів, виховні заходи в межах свого класу. Проведено  ряд заходів, направлених на профілактику шкідливих звичок у вихованців. Класні керівники у роботі з вихованцями використовують відеоматеріали, презентації.

          Підвищенню дидактичної компетентності сприяє також курсова підготовка, яку проходять вчителі школи згідно плану та індивідуальна за допомогою вебінарів, тренінгів, семінарів. Плідно працюють вчителі над своєю самоосвітою, оволодіваючи сучасними педагогічними технологіями. Тримається під контролем хід атестації педагогічних працівників. У зв’язку з тим, що в Україні запроваджено  карантин у навчальних закладах та низка інших заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 у другому семестрі  середня  та старша школа перейшла на дистанційну форму навчання, що потребувало від вчителів створення та використання інформаційно-освітнього середовища  зокрема використання хмарних технологій, всеукраїнських платформ,  соціальних мереж, Google Classroom, програм Zoom , скайп тощо. Підвищення рівня методологічної підготовки педагогічних кадрів під час дистанційної роботи відбувалося онлайн за допомогою вебінарів, семінарів  на Всеукраїнських платформах « Всеосвіта» , « Наурок»,  Рrometheus, Edera, Wisecow тощо. Адміністрація школи під час дистанційної роботи проводила робочі наради на платформі Zoom. Учителі за час карантину засвоїли конструктор – складання  онлайн -  тестів на платформах « Всеосвіта» та  « На урок»,  за  що отримували  сертифікати.

Методична робота школи була спрямована на розв’язання педагогічної проблеми та методиці роботи під час мішаного навчання, адже в такій ситуації вчителі нашої школи та й країни в цілому перебували вперше.   Але є ще багато нерозв’язаних завдань, над якими  необхідно попрацювати всьому колективу. Перш за все – це підвищення результативності роботи школи. Для цього методичній службі необхідно спрямувати свої зусилля на:

1.Підвищення якості навчання  і рівня навчальних досягнень учнів через співпрацю  вчителів, учнів, батьків в онлайн режимі.

2.Ширше впроваджувати в роботу вчителів хмарних технологій, всеукраїнських платформ,  соціальних мереж, Google Classroom, програм Zoom , скайп тощо.

3.Збільшити використання комп’ютерних  технологій в навчально -виховному процесі, для цього  необхідно постійно підвищувати  інформаційно - комп’ютерну грамотність  вчителів. 

4.Підвищення результативності участі учнів в олімпіадах, конкурсах через:

-систематичну роботу з обдарованими та здібними учнями ;

 -здійснення  діагностики  і постійне  оновлення банку обдарованих    дітей.

5.Підвищення творчої активності педагогів:

      -висвітлення  проведених заходів  на сторінках періодичної преси та в  

        методичних виданнях;

      -проводити моніторинг педагогічної діяльності вчителя  з метою   

        індивідуальної корекції роботи;

       -підвищення творчої ініціативи методичних комісій .

Під контролем тримає адміністрація школи процес упровадження Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти. Це питання неодноразово розглядалось на нарадах при директорові, педагогічних радах, засіданнях шкільних методичних комісій.

Адміністрацією та педагогічним колективом закладу створені належні умови для всебічного повноцінного розвитку та комфортного перебування дітей шкільного віку.

ВИХОВНИЙ ПРОЦЕС

Однією з найважливіших педагогічних закономірностей є та, що в процесі формування особистості, а отже, й підростаючого покоління, найефективніші шляхи пізнання - це від рідного до чужого, від близького до далекого, від національного до міжнаціонального, світового.

Система виховання постійно відтворює і поглиблює емоційно-естетичний, художньо-творчий, духовний та інтелектуальний компоненти свідомості. Прививає любов і повагу до рідного народу, створює умови для розвитку і розкриття природних задатків і талантів кожного громадянина України, формування духовного потенціалу - найвищої цінності нації та держави.

В основу виховання покладені принципи гуманізму, демократизму, єдності сім'ї і школи, наступності та спадкоємності поколінь. Найважливішою громадянською рисою особистості є сформованість національної свідомості, патріотичних почуттів до рідної землі, свого народу, готовності до праці в ім'я України. Ціновим засобом відображання нації є формування в людини національної гідності й гордості за свою Батьківщину.

Тому в 2021-2022 навчальному році вся діяльність була спрямована на реалізацію наступних завдань:

  1. Утвердження в свідомості й почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;
  2. Формування патріотичних почуттів на сучасних героїчних прикладах Небесної Сотні та воїнів АТО;
  3. Виховання поваги до Конституції України, державної символіки;
  4. Усвідомлення взаємозв'язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю;
  5. Формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій;
  6. Культивування кращих рис української ментальності -милосердя, доброти, чесності, дбайливого ставлення до природи, тварин;
  7. Популяризація культури безпеки життєдіяльності;:
  8. Формування естетичного та духовного світосприйняття на основі українських традицій та обрядів;
  9. Формування інтересів до різних галузей науки, мистецтва, спорту, виявлення і розвиток індивідуальних творчих здібностей та нахилів;

Урочиста лінійка, присвячена 79-ій річниці УПА та Дню захисника Вітчизни,

Година пам'яті «Голодомор - трагедія українського народу» 34-а річниця Чорнобильської трагедії - найстрашнішої катастрофи в історії людства.

Загальношкільний захід «Чорнобиль: минуле і сьогодення», загальношкільна лінійка «Біль і крик душі під знаком Чорнобиль»

Члени парламенту та вчителі долучились до озеленення пришкільної території/

Всеукраїнська акція « 5 картоплин»

Всеукраїнська акція «За чисте довкілля». Інформаційна виставка малюнків на тему «Допомога мігруючим птахам»

Загальношкільний захід морально-духовного спрямування «Шлях на Голгофу».

Конкурс читців на краще виконання творів Т.Г.Шевченка

Протягом року свята супроводжувались тематичними виставками у фойє та на коридорах школи.

2021-2022 н.р. продовжено шкільний конкурс «Учень року» в 6 номінаціях: «Учень року», «Учениця року», «Спортсмен року», «Спортивне відкриття року», «Мистецьке обдарування року», «Мистецьке відкриття року» Учасників буде обрано за 4 основними критеріями: Успіхи у навчанні (20 балів), Участь у олімпіадах (20 балів), Участь у конкурсах (20 балів), Участь у громадському житті школи (20 балів), Учнівське бачення (інтернет-голосування) (20 балів).

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА

     Діяльність практичного психолога закладу була спрямована на роботу з дітьми, педагогами та батьками. Основними пріоритетами були: супровід молодших школярів, з метою збереження їх психічного здоров’я; супровід учнів 5-х класів, їхня адаптація до середньої школи; підвищення психологічної культури усіх учасників навчально-виховного процесу.

     Протягом минулого навчального року , проведено діагностику особливостей адаптації першокласників до школи( методики: « Карта адаптації», проективна методика «Я і школа», спостереження за учнями, опитування батьків «Анкети батьків першокласників»). Результати показали, що 74% учнів мають високий рівень адаптації, 19% учнів – середній рівень адаптації, 7% учнів з низьким рівнем адаптації.

     У зв’язку з цим, проведено корекційну роботу: арт-терапевтичне заняття «Клякси», Заняття на подолання тривожності та страхів « Не такий страшний страх як його малюють», профілактичне заняття « Казково про серйозне». Надано відповідні рекомендації класоводу та батькам.

     Повторна діагностика рівня адаптації, показала наступні результати: високий рівень адаптації 83% учнів, середній 17%.

     З учнями 5-х класів проведено діагностику адаптації до навчання в середній школі ( методики: « Визначення мотивації до навчання», « «Інтегральна оцінка особистості»  «Дослідження тривожності учнів», « Анкета батьків п’ятикласників». Результати показали що: 95 % учнів успішно адаптовані до навчання в середній школі, у 3 % учнів виявлено низьку мотивацію до навчання,  у 2 % учнів – дещо завищену тривожність. З даними дітьми проведено індивідуальні консультації, надано рекомендації класоводам.

     З учнями 8- 11 класів, проведено тестування на схильність до суїцидальних намірів. Результати показали що така схильність у діагностованих учнів відсутня.

      З учнями 2 -х класів проведено діагностику « Міжособистісні стосунки». Після діагностування проведено корекційне заняття « Ми толерантні».

     Зроблено психологічну діагностику учнів 3 класу: дослідження сімейно-системних стосунків та їх вплив на розвиток дитини ( проективна методика «Мій вечір вдома»).

     На запит класовода 7 класу, організовано заняття на згуртованість учнів класу. У ході заняття проведено діагностику на конфліктність, за допомогою проективної методики « Мої границі». З подальшим обговоренням особливостей учнів які часто конфліктують. У ході заняття надано консультацію учням як боротися з агресією, та  вирішувати конфлікти мирно.

     Проведено корекційно-розвивальні заходи до «Тижня здоров’я», тижня «Протидії торгівлі людьми», тижня « Скажемо насильству «Ні»». Для, профілактики булінгу у шкільному середовищі, торгівлі людьми та насильства,  проведено наступні профілактичні заняття:

- « Попередження насильства та булінгу в школі» учні 9 класу;

- « Скажемо насильству «Ні»», учні  11  класу;

- « У світі професій» учні 11 класу;

- « Цінності нашого часу» учні 10 класу;

- «Людина не для продажу» учні 6 класу.

     Проблемним питанням психологічної служби було « Булінг у шкільному середовищі». Тому значна частина роботи була спрямована на профілактику даного явища у навчальному закладі, та усунення мінімальних його проявів.

     У наступному навчальному році, планується спрямувати роботу на розвиток емоційного інтелекту учнів, профілактику емоційного та професійного вигорання педагогів, зміцнення стресостійкості.

     Просвіта батьків щодо питань сімейного виховання.

SWOT-аналіз педагогів по роботі на дистанційному навчання

Сильні сторони (Strengths)

Слабкі сторони (Weaknesses)

  • Вивчення нових онлайнінструментів;
  • Незалежність від часу;
  • Вільний графік роботи;
  • Можливість обирати власний темп роботи, повторюваність форм роботи;
  • Можливість допрацювати матеріал;
  • Перебування вдома у зручній та звичній обстановці;
  • Більше часу з сім’єю.
  • Відсутність «домашнього» доступу до Інтернету;
  • Потреба в постійній умотивованій самоосвітній діяльності;
  • Малорухливий, більш сидячий спосіб роботи;
  • Неможливість застосування набутого досвіду роботи;
  • Значне обмеження усного мовлення;
  • Складність контролю академічної доброчесності.

Можливості (Оpportunities)

Загрози (Threats)

  • трендові технології розширюють потенціал контенту;
  • стимулювання та мотивація педагогічних працівників щодо вдосконалення якості інформаційних матеріалів та освітніх послуг;
  • навчання впродовж усього життя;
  • Зниження ефективності освітньої діяльності через несвоєчасну та недостатню обізнаність послуг зв’язку та технічного забезпечення;
  •  Втрата висококваліфікованих та конкурентоспроможних кадрів через дистанцію у спілкуванні
  • Загроза здоров’ю від перевантаження

SWOT-аналіз батьків по роботі на дистанційному навчання

Сильні сторони (Strengths)

Слабкі сторони (Weaknesses)

  • Вивчення нових онлайнінструментів;
  • Незалежність від часу, можуть пізніше вста;вати
  • Вільний графік роботи;
  • Можливість обирати власний темп роботи;
  • Можливість доопрацювати матеріал зручний час, передивитись онлайнурок у будь-який час;
  • Перебування вдома у зручній та звичній обстановці;
  • Більше часу з сім’єю.
  • Відсутність «домашнього» доступу до Інтернету;
  • Потреба в постійному контролі та умотивованій діяльності;
  • Малорухливий, більш сидячий спосіб навчання;
  • Неможливість застосування набутого досвіду роботи в колективі;
  • Значне обмеження спілкування, замкнутий простір;
  • Складність контролю виконання завдань

Можливості (Оpportunities)

Загрози (Threats)

  • трендові технології розширюють потенціал контенту;
  • стимулювання до освоєння нового матеріалу самостійно;
  •  Є можливість освоєння нового;
  • Зниження ефективності освітньої діяльності через несвоєчасну та недостатню технічну забезпеченість;
  •  Втрата інтересу через дистанцію у спілкуванні
  • Загроза здоров’ю від постійного сидіння за монітором

SWOT-аналіз учнів по роботі на дистанційному навчання

Сильні сторони (Strengths)

Слабкі сторони (Weaknesses)

  • Вивчення нових онлайнінструментів;
  • Незалежність від часу;
  • Вільний графік роботи;
  • Можливість пізніше вставати;
  • Можливість допрацювати матеріал;
  • Перебування вдома у зручній та звичній обстановці;
  • Більше часу з сім’єю.
  • Відсутність «домашнього» доступу до Інтернету;
  • Потреба в постійній умотивованій самоосвітній діяльності;
  • Відсутність спілкування;
  • Відсутність прямого контакту з учителем та однолітками

Можливості (Оpportunities)

Загрози (Threats)

  • Робота з Інтернет-технологіями;
  • Навчання самостійного пошуку інформації
  • Формування самостійності та організованості.
  • Зниження ефективності освітньої діяльності через несвоєчасну та недостатню вмотивованість до навчання;
  • Втрата рівня навченості через прогалини під час попереднього навчання та через дистанцію у спілкуванні
  • Загроза психічному здоров’ю від перебування в закритому просторі

Тільки в поєднанні спільних зусиль адміністрації школи, учнів, педагогів, батьків та громадян можливо досягнути очікуваних результатів.

    Для учнів:

- оволодіння освітніми компетенціями на рівні Державних стандартів;   

-- формування інформативних і нормативних, інтелектуальних і комунікативних компетенцій;

            - створення ситуації життєвого успіху в усіх сферах шкільної діяльності;

- формування правової та громадянської свідомості; підвищення показників фізичного, психологічного стану здоров’я.

   

Для вчителів:

- підвищення рівня професійної компетентності педагогів;

- створення комфортних психолого-педагогічних умов для здійснення професійної діяльності;

- поліпшення матеріально-технічного забезпечення освітнього процесу.

    Для адміністрації:

 - активізація діяльності всіх структур школи;

- упровадження ефективного управління; покращення статусу й  іміджу   школи.

   

      Для батьків:

  • встановлення партнерських відносин між родинами учнів та педагогічними працівниками;
  • створення умов для задоволення потреб щодо отримання якісної освіти дітьми; збереження та зміцнення здоров’я дітей.

Для громадськості:

  •  створення позитивного іміджу школи у соціумі;
  • підвищення конкурентоспроможності серед ЗЗСО міста;
  •  збільшення уваги до вирішення проблем навчання і виховання.

              Сподіваюсь, що використання запропонованих пріоритетних заходів сприятимуть розвитку компетентностей учнів, покращенню якості освіти; вмотивованості педагогічних працівників та розвитку нашої школи як сучасного закладу освіти.        

ПРОБЛЕМНЕ ПИТАННЯ РОБОТИ ЛІЦЕЮ

Створення сприятливого навчально-виховного середовища для розвитку творчої особистості учня в умовах особистісно-компетентнісного підходу до навчання та виховання

Розділ І

ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ

У 2023-2024 навчальному році ліцей планує :

  • Організувати освітній процес в умовах воєнного часу відповідно методичних рекомендацій МОН України.
  • Продовжити роботу з впровадження  НУШ в 6 класі.
  • Організувати інклюзивне навчання дітей з особливими потребами (2,4,5,6, 7б  класах).
  • Впроваджувати принципи педагогіки партнерства, що грунтується на співпраці усіх учасників освітнього процесу та принципу дитиноцентризму.
  • Створити  умови для забезпечення безперевного вдосконалення фахової освіти і кваліфікації педагогічних працівників;
  • Залучати педагогів до впровадження інноваційних педагогічних технологій в освітній  процес з подальшим узагальненням їх досвіду роботи.
  • Продовжити застосування нестандартних форм роботи в освітньому процесі.
  • Забезпечити умови для  соціального захисту дітей пільгових категорій  та  для навчання і розвитку талантів  обдарованих учнів.
  • Продовжити формування в учнів ключових компетентностей, необхідних сучасній людині для успішної життєдіяльності.
  • Забезпечити надання освітніх послуг внутрішньо переміщеним особам.
  • Забезпечити системний  психолого-педагогічний  супровід всіх учасників освітнього процесу.
  • Забезпечити ефективну  взаємодію з  громадськістю,з метою  розвитку учнівського самоврядування, залучення його до вирішення питань організації життєдіяльності ліцею;
  • Створювати умови для формування в учнів громадянської відповідальності, тобто особистості, що поважає права людини, розуміє особисту відповідальність за долю держави, народу, важливість громадянської участі у процесі вирішення різноманітних проблем місцевої громади.
  • Продовжити створення оптимальних санітарно-гігієнічних умов, безпечного середовища під час освітнього процесу.
  • Удосконалювати навчально-матеріальну  базу ліцею, впроваджувати сучасні інформаційно-комунікаційні технології.
  • Удосконалювати форми і методи дистанційного, змішаного навчання.
  • Сприяти збереженню мережі класів та контингенту учнів ліцею.
  • Сприяти створенню в освітньому закладі в умовах воєнного стану середовища фізичної безпеки і психологічного комфорту, атмосфери довіри,  психологічної допомоги у подоланні стресу та тривоги.

                                      

                

ЗАВДАННЯ  ЛІЦЕЮ НА 2023-2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Спрямувати діяльність на реалізацію таких освітніх проблем:

ЗАГАЛЬНОЇ МЕТИ ЛІЦЕЮ:

«Формування компетентного учня в умовах розбудови національної школи шляхом впровадження ефективних  освітніх технологій»

НАВЧАЛЬНО – МЕТОДИЧНОЇ  МЕТИ :

«Професійний розвиток, креативність педагогів  в процесі реалізації сучасних освітянських  вимог»

ВИХОВНОЇ МЕТИ :

«Створення умов для формування життєво необхідних  компетентностей та самореалізації особистості ліцеїстів»

Для реалізації даних завдань  необхідно :

  • Обладнати в закладі тимчасове укриття відповідно до нормативних вимог щодо безпеки учасників освітнього процесу  в умовах воєнного стану.
  • Підвищити особисту відповідальність кожного члена педагогічного колективу за якість,  результативність роботи та безпеку здобувачів освіти.
  • Забезпечити якісну  методичну роботу.
  • Сприяти впровадженню в практику роботи  ЗЗСО сучасних освітніх технологій, передового досвіду педагогів.
  • Проводити системний, цілеспрямований моніторинг усіх напрямків   діяльності  ліцею.
  • Продовжити роботу з подальшої інформатизації освітнього процесу.
  • Забезпечити якісне та своєчасне наповнення необхідною інформацією системи управління освітою (ІСУО).
  • Забезпечити виконання плану проходження вчителями ліцею фахової перепідготовки на 2023-2024 навчальний рік.
  • Провести атестацію педагогічних працівників у 2023-2024навчальному році у відповідності з планом.
  • Створити необхідні умови для активної роботи з обдарованими учнями  шляхом залучання їх до участі в інтелектуальних конкурсах, предметних олімпіадах різних рівнів, проєктній діяльності, роботі МАН, змаганнях тощо.
  •  Активно пропагувати  здоровий спосіб життя серед учасників освітнього процесу.
  • Забезпечити соціальний захист учасників освітнього процесу.
  • Забезпечити психолого-педагогічний супровід всіх учасників освітнього процесу, особливо з числа ВПО, осіб, постраждалих внаслідок агресії рф  та сімей учасників війни.
  • Продовжити роботу з попередження дитячого травматизму, булінгу як під час освітнього процесу, так і поза межами ЗЗСО.
  • Забезпечити якісну підготовку випускників ліцею до ДПА, зовнішнього незалежного оцінювання.
  • Спрямовувати виховну роботу на формування в дітей та молоді любові до Батьківщини, громадянських  якостей.
  • Популяризувати культуру, історію рідного краю; забезпечити духовну єдність поколінь.
  • Сприяти формуванню  високо моральних взаємин між усіма учасниками освітнього процесу, толерантного ставлення до однолітків, батьків, інших людей, до представників інших народів, культур і традицій.
  • Активізувати застосування сучасних форм і методів правової та превентивної освіти,  спрямованих на формування сталої відповідальної поведінки, імунітету до негативних впливів соціального оточення.
  • Продовжити зміцнювати та вдосконалювати навчально-матеріальну базу  ЗЗСО, залучивши  кошти, дозволені законодавством.

Р о з д і л  ІІ

ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Заклад освіти розташований за адресою:

С. Чернятин   Вул.. Грушевського,27

е-mail: chernaytun.shcola@ukr.net

          Адміністрація школи: директор школи, заступник з навчально-виховної роботи, заступник директора з виховної роботи.

Відповідно до статті 16 Закону України “Про загальну середню освіту”  2023-2024   навчальний рік розпочинається 01 вересня 2023 року   і закінчується  не пізніше 30 червня 2024 року.

Освітня діяльність здійснюється відповідно до навчальних програм, які забезпечують виконання інваріантної та варіативної складової  навчального плану школи, що рекомендовані до використання Міністерством освіти і науки України у  закладах загальної середньої освіти

Режим роботи школи – п’ятиденний. Школа працює в одну зміну.

Мова навчання – українська з виченням англійської мови.

Форма здобуття освіти - інституційна (очна (денна)) форма та  домашня форма. У школі організовано  інклюзивне навчання.

Циклограма   дня

Початок занять  -   08.00

Кінець роботи      -  17.00

Тривалість  уроку :

    1 класи  –  35 хвилин

         2-4 класи  -  40 хвилин

         5-11 класи -  45 хвилин

Розклад  дзвінків:

Початок і кінець

уроку

1 урок

8.00 – 8.45

2 урок

8.55 – 9.40

3 урок

10.00 – 10.45

4 урок

11.05 – 11.50

5 урок

12.00 – 12.45

6 урок

12.55 – 13.40

7 урок

13.50 – 14.35

8 урок

14.45 – 15.30

   

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.